SZOK! 26-letni mężczyzna miał zgwałcić 15-latkę w szpitalu psychiatrycznym

domena publiczna

Gdańska policja zatrzymała 26-letniego pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku podejrzewanego o gwałt na 15-letniej pacjentce placówki. Na piątek zaplanowano przesłuchanie nastolatki: odbędzie się ono przed sądem, w obecności psychologa.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformowała Grażyna Wawryniuk rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jak wyjaśniła, do zatrzymania doszło w czwartek po południu. Mężczyzna nadal przebywa w placówce psychiatrycznej, ale pilnują go tam policjanci.

Wawryniuk poinformowała też, że w gdańskim sądzie zaplanowano przesłuchanie nastolatki. Zgodnie z przepisami odbędzie się ono w obecności psychologa, którego zadaniem jest m.in. ocena wiarygodności zeznającej osoby.

Wawryniuk poinformowała też, że trwają badania śladów biologicznych zabezpieczonych na ciele dziewczynki i materiału biologicznego pobranego od mężczyzny. Rzeczniczka dodała, że materiał pobrany od 26-latka posłuży on do badań porównawczych DNA. Niewykluczone, że wyniki analiz będą znane w sobotę.

Źródło: tvp.info, IAR, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ