Zbliża się kolejny etap remontu A4 przy PPO Karwiany

zdjęcie ilustracyjne

Dzień wcześniej niż zakładano, a mianowicie już w niedzielę 16 czerwca 2019r. w godzinach wieczornych rozpocznie się wprowadzanie kolejnego, trzeciego etapu organizacji ruchu.

Ruch z kierunku Katowic powróci na obecnie remontowaną, północną jezdnię i będzie obsługiwany przez 5 bramek wyjazdowych z odcinka płatnego.

Ruch w kierunku Katowic będzie, przed samym poszerzeniem związanym z poborem opłat, sprowadzany do jednego pasa (na długości około 200m), a następnie kierowany do trzech funkcjonujących bramek wjazdowych na odcinek płatny.

Podczas tego etapu robót wyłączone z ruchu będzie pięć środkowych bramek (ETAP III)

 

GDDKiA

 

Zgodnie z założonym harmonogramem, etap ten planuje się zakończyć w dniu 25 czerwca br.

Apelujemy do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 t.

 

GDDKiA

 

 

Ważna informacja dla kierowców samochodów ciężarowych!
Od 4 czerwca do końca czerwca zamknięty będzie również parking przy PPO Karwiany.

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wspomaga kierwoców jadących trasą A4.
Dla lepszego dotarcia do podróżujących będzie nadawany komunikt przez CB Radio: „Trwa remont A4 przy bramkach PPO Karwiany. Sprawdź aktualną sytuację na autostradzie. W przypadku zatorów wybieraj trasy alternatywne! Uwaga! Nie ma możliwości przejazdu przez bramki na PPO Karwiany pojazdów ponadgabarytowych! Kierowcom pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony zaleca się objazd drogami wojewódzkimi nr 346, 395 i drogą krajową nr 8. Objazd ten jest oznakowany.”

 

Brak przejazdu dla pojazdów ponadgabarytowych
Przypominamy, że w trakcie remontu PPO Karwiany nie jest możliwy przejazdy pojazdów ponadgabarytowych. Niestety, niektórzy przewoźnicy o tym zapominają i zjechanie takich pojazdów z trasy, dodatkowo generuje olbrzymie utrudnienia dla innych kierowców.

PODZIEL SIĘ