ZOBACZ, jak walczyć z komarami!

komar.jpg

Piękna pogoda za oknami coraz częściej wyciąga nas z domu. Jednak na zewnątrz czyhają już głodne krwi komary. W tym sezonie ma być ich naprawdę dużo.

Jeżeli chodzi o tradycyjne metody, to polecana jest witamina B, szczególnie zaś witamina B1. Działa podobnie do whisky – zapachu witaminy, wydzielany również wraz z potem, komary nie zaliczają do ulubionych. I właśnie dlatego omijają osoby, które nim pachną. Wystarczy wysmarować się witaminą B lub przyjąć ją doustnie.

Rośliny

Komary nie lubią zapachu bazylii, tymianku, mięty czy rozmarynu. Wystarczy zainwestować w odpowiednie sadzonki, żeby owady przestały mieć ochotę nas odwiedzać.

Chroń skórę

Trik z odstraszaniem komarów zapachami można też wykorzystać na naszym ciele. Wystarczy zmieszać wodę z odrobiną octu jabłkowego i rozpyl ją na całym ciele. Dobrym zamiennikiem będzie olejek cytrynowy.

Czosnek

Jedz czosnek, komary go nienawidzą. Potrawy z czosnkiem sprawią, że wydzielany przez Ciebie zapach będzie nieznośny dla owadów. Tym razem jednak nie zalecamy stosować warzywa bezpośrednio na skórę, może to prowadzić do podrażnień.

Czego unikać

Unikaj jaskrawych ubrań, perfum i kosmetyków o silnym zapachu. Wszystkie te rzeczy przyciągają komary.

Woda

Usuń ze swojego otoczenia wszystkie przedmioty, w których może gromadzić się woda. Komary rozmnażają się w otoczeniu wilgoci, dlatego lepiej jeśli im to w porę uniemożliwisz.

Źródło: szokuje.eu / telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ