Dziś będzie trochę chłodniej. Dalej trzeba uważać na burze z gradem

W Polsce będzie dziś nieco chłodniej – temperatura maksymalna od 21 st. na Pomorzu, 24 st., 26 st. w centrum, do 31 st. na Podkarpaciu. Wschodnia część kraju dalej objęta jest zagrożeniem II stopnia przed upałem. Dodatkowo na północnym i południowym wschodzie kraju, możliwe są gwałtowne burze z gradem.

W niedzielę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na przeważającym obszarze przelotne opady deszczu i burze, na wschodzie i w pasie od Górnego Śląska po Podkarpacie burze okresami gwałtowne, z opadami gradu.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, jedynie początkowo na krańcach wschodnich z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 100 km/h.

Wiadomości z informacją o zagrożeniu burzami i gradem do mieszkańców województwa podlaskiego wysłało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na krańcach wschodnich i południowych zanikające przelotne opady deszczu i burze.
W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie oraz południowym wschodzie okresami możliwy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na wybrzeżu, 23 st., 25 st. na przeważającym obszarze, do 28 st. na zachodzie kraju.

Źródło: IMGW/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ