Upiekli ciastka z marihuaną, a przepis znaleźli w Internecie

Policjanci z Obornik Śląskich zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy upiekli ciastka z dodatkiem marihuany. Podejrzani przepis znaleźli w Internecie. Dodatkowo posiadali przy sobie niedozwoloną substancję. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich zatrzymali 20 i 22-latka do kontroli drogowej. Podczas rozmowy młodzi mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. W związku z tym, policjanci zapytali czy mają przy sobie przedmioty, których posiadanie jest zabronione, wtedy usłyszeli od jednego z nich, że ma przy sobie ciastka, do pieczenia których użył około jednego grama marihuany, a w domu posiada jeszcze 4 gramy marihuany również w postaci upieczonych ciastek. Drugi z zatrzymanych wydał dobrowolnie woreczek strunowy ukryty w bieliźnie z marihuaną.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wiadomo, że przepis na „ciasto z marihuaną” znaleźli w Internecie. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Trzebnicy

PODZIEL SIĘ