22-latek przyznał do winy! Zarzucano mu zabójstwo 10-latki ze szczególnym okrucieństwem

22-latek podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin przyznał się do zarzucanego mu czynu – powiedział w TVN24 rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Funkcjonariusz przekazał, że zbrodnia została przygotowana tak, by skierować śledczych na fałszywe tropy.

 

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła 22-letniemu mężczyźnie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany, został zatrzymany w niedzielę w związku z morderstwem 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku.

Inspektor Ciarka podkreślał, że miejsce odnalezienia zwłok, usytuowanie tych zwłok wskazywało, że możemy mieć do czynienia z motywem seksualnym.

– Ja mogę powiedzieć tyle: to było naprawdę bardzo trudne postępowanie od początku, włącznie z samym dokonaniem zabójstwa. Tak wszystko zostało zaplanowane i przygotowane, aby i prokuratorów, i policjantów kierować na fałszywe tropy, fałszywe tory – mówił Ciarka.

Rzecznik KGP przekazał także, że zatrzymany początkowo wypierał się zarzucanego mu czynu.

– Tutaj też efekt bardzo dobrej pracy policjantów, którzy tak poprowadzili rozmowę, tak przedstawiali zebrane dowody (…), że na pewnym etapie (…) można powiedzieć, że pękł – powiedział rzecznik KGP potwierdzając, że podejrzany przyznał się do zabójstwa.

ŹRÓDŁO: TELEWIZJA REPUBLIKA

PODZIEL SIĘ