PILNE! Tłum chce zlinczować mordercę Kristiny. Poleciały kamienie!

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr
Około 200 osób zgromadziło się przed Prokuraturą Okręgową w Świdnicy, gdzie przesłuchany został 22-letni mężczyzna podejrzewany o brutalny mord na 10-letniej dziewczynce Krisinie. Tłum chciał zlinoczować mordercę, rzucając kamieniami w budynek. Interweniowała policja.

Wczoraj mężczyzna podejrzany o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska został zatrzymany – poinformowało PAP źródło zbliżone do śledztwa.  (WIĘCEJ: WAŻNE! Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny).

Według nieoficjalnych informacji PAP mężczyzna pochodzi z okolic miejscowości Mrowiny (Dolnośląskie), gdzie mieszkała dziewczynka.

Mężczyzna został ujęty na terenie Dolnego Śląska w niedzielę wieczorem. Po godz. 20 przewieziono go do Świdnicy na przesłuchanie. Na wieść o tym, wokół gmachu prokuratury zgromadził się tłum mieszkańców, którzy do późnych godzin czekali, aż 22-latek opuści budynek.

Mężczyzna został wyprowadzony bocznym wyjściem około godz. 1 w nocy. Na podejrzanego wciąż czekało wiele osób. Tłum skandował gniewne hasła, m.in. “wyłaź k…” czy “kara śmierci”. Tłum rzucał kamieniami. Dla odwrócenia uwagi zgromadzonych, z budynku wyszło kilku policjantów z tarczami, którzy pozorowali, że osłaniają podejrzanego.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ