Kradzionym rowerem pojechał na włamanie

foto pixabay.com

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu mieszkańcowi Lubina, podejrzewanemu o kradzieże z włamaniami do samochodów. Jak ustalili policjanci sprawca najpierw wybijał szyby w zaparkowanych pojazdach, a następnie kradł ze środka wszystko co mógł później sprzedać. Podejrzany został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol prewencji, chwilę po informacji przekazanej przez świadka. Okazało się, że na włamanie przyjechał on na skradzionym wcześniej rowerze. Teraz jego losem zajmie się sąd.

W środku nocy do dyżurnego lubińskiej komendy zadzwonił jeden z mieszkańców informując o mężczyźnie włamującym się do zaparkowanego samochodu. Na wskazaną przez świadka ulicę niezwłocznie wysłane zostały patrole. Dojeżdżając na miejsce funkcjonariusze zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze. Na widok radiowozu zaczął on uciekać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Po wylegitymowaniu okazał się nim 28 – letni mieszkaniec Lubina.

W trakcie przeszukania podejrzanego policjanci znaleźli przedmioty mogące służyć do otwierania zamków w samochodach. Rower, którym się poruszał miał usunięte znaki identyfikacyjne. Mężczyzna przyznał się, że jednoślad ukradł w Polkowicach. W trakcie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci udowodnili lubinianinowi dodatkowo kradzież jeszcze jednego roweru.

Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego lubińskiej komendy przedstawili 28-latkowi 7 zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie miasta. Jak ustalili śledczy, mężczyzna zabierał wszystko, co mógłby później łatwo spieniężyć. Ten przestępczy proceder trwał od stycznia do czerwca br.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają tę sprawę, ustalając przede wszystkim, czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne podobne przestępstwa. W trakcie działań policjanci odzyskali skradzione rowery. Podejrzany trafił do policyjnej celi. Jego losem zajmie się teraz sąd. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ