Posłowie z Kukiz’15 chcą zasilić szeregi PiS

foto: Kancelaria Premiera

Posłowie z Ruchu Kukiz’15 chcą zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Prośby w tej sprawie płyną do szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Partia rządząca nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie.

„W tej chwili podchodzą do mnie posłowie od Kukiz i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS” – powiedział w mediach Ryszard Terlecki.Jak ocenił, „ugrupowanie to jest w rozkroku i nie wie, co robić”.

Politolog dr Tomasz Teluk uważa, że Kuzkiz’15 najprawdopodobniej dołączy do listy Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych.

– Gdyby rzeczywiście stało się tak, że posłowie Kukiz’15, obawiając się wyniku swojej partii w wyborach, pragną zapewnić sobie miękkie lądowanie w szeregach PiS, to przy tak niskim poparciu jakie widzieliśmy chociażby w wyborach do PE dalsze funkcjonowanie klubu Kukiz’15 mogłoby stać pod znakiem zapytania. W przeciwnym przypadku, gdyby okazało się to nieprawdą, to oba ugrupowania stworzą wspólną listę, czyli Kukiz’15 dołączy do listy Zjednoczonej Prawicy – mówi Tomasz Teluk.

W ubiegłym tygodniu lider Kukiz’15 Paweł Kukiz informował, że decyzję w sprawie formuły startu w jesiennych wyborach ugrupowanie podejmie do końca czerwca.
W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego Kukiz’15 zdobył 3,69 proc. głosów i nie przekroczył progu wyborczego.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ