Wrocław: wakacyjne remonty na drogach i torowiskach

Lestat, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

W tym tygodniu uczniowie kończą szkołę, a drogowcy przygotowują się do ciężkiej pracy. 22 czerwca rusza sezon wakacyjnych remontów drogowych i torowych. W kilku punktach miasta czekają nas zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów oraz utrudnienia w ruchu. Sprawdźcie objazdy, terminy, zmiany w komunikacji.

Dwie ważne inwestycje na trasach tramwajowych

22 czerwca ruszają dwa remonty tras tramwajowych.

Ul. Ślężna

Pierwszy dotyczy kolejnego etapu odnawiania torowiska przy ul. Ślężnej. W tamtym roku zostały wymienione tory na odcinku od przystanku Wiśniowa do skrzyżowania z ul. Dębową. Teraz torowcy będą pracować na fragmencie od ulicy Sanockiej do ulicy Kuronia oraz do ulicy Dębowej do ulicy Weigla. Inwestycję zrealizuje Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia za łączną sumę 6,4 mln zł.

Prace na Ślężnej obejmują wymianę szyn, podkładów i tłucznia. Mają zakończyć się do końca sierpnia.

W tym czasie fragment torowiska będzie musiał być wyłączony z ruchu tramwajowego. Przez pierwsze dwa dni remontu (22-24 czerwca) linie 9 i 15 zostaną zawieszone, w ich miejsce będzie kursować autobusowa linia zastępcza 709.

Natomiast od 24 czerwca, po wybudowaniu rozjazdów tymczasowych, tramwaje wrócą na trasę, ale w skróconej relacji, tylko do zajezdni tramwajowej „Gaj”. Roboty nie będę generowały większych utrudnień dla kierowców.

Plac Legionów

W ten sam weekend (22 czerwca) ma ruszyć pierwszy etap wymiany rozjazdów na torowisku przy pl. Legionów.

Wymiana skrzyżowania i dwóch rozjazdów podwójnych na pl. Legionów ma się zakończyć do 31 sierpnia. Prace będzie prowadziło konsorcjum firm Zakład Sieci i Zasilania i Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych Spolbud.

Inwestycja na pl. Legionów wymusi zmiany tras linii tramwajowych 4, 5, 11, 14, i 24. Roboty będą podzielone na kilka etapów.

Po wybudowaniu krańcówki dla tramwajów na ulicy Grabiszyńskiej przy placu Legionów (rozjazdu umożliwiającego przejazd tramwaju ze jednego toru na drugi tor), od 24 czerwca 2019 roku (poniedziałek) zostanie uruchomiona wahadłowa komunikacja tramwajowa na trasie pl. Legionów – Oporów – pl. Legionów obsługiwana przez tramwaje linii 74.

Ten remont torowiska spowoduje również utrudnienia w ruchu samochodowym. W tej chwili przygotowywana jest organizacja ruchu zastępczego dla poszczególnych etapów. Będziemy o tym informować na bieżąco.

Tramwaj linii 16

Na początek wakacji zaplanowano również uruchomienie reaktywowanej linii 16. Pojedzie z Tarnogaju pod wrocławskie zoo przez nowe torowisko przy ul. Hubskiej.

Prace na drogach

Z początkiem wakacji w nowy etap wejdzie też budowa trasy tramwajowej na ul. Długiej wiąże się to ze zmianami w kursowaniu autobusów i organizacji ruchu dla samochodów. Drogowcy rozpoczną prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego i skrzyżowania ulicy Długiej i Poznański.

Linie autobusowe C, 103, 104, 122, 127, 128 i kursów nocnych linii 245 pojadą objazdami.

Ulice: Obornicka, Pełczyńska, Zajączkowska i Pęgowska

W połowie lipca ma ruszyć również duża przebudowa drogi nr 342 na wylocie z Wrocławia w kierunku Obornik Śląskich. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną ulice: Obornicka, Pełczyńska, Zajączkowska i Pęgowska. Na odcinku ponad 5 km powstaną nowe chodniki, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe. Przy okazji na brakujących odcinkach zostanie poprowadzona sieć kanalizacyjna i sieć gazowa. Prace będzie realizować firma Skanska. Niebawem poznamy projekt tymczasowej organizacji ruchu w tamtym rejonie miasta

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ