Leszek Żebrowski we Wrocławiu

Rozkwit państwa polskiego rozpoczął się w wieku XV i trwał do XVII wieku. Potem Polska wskutek nieudolnie prowadzonej polityki upadała i tak naprawdę pozwoliliśmy aby sąsiednie mocarstwa urządzały nasze państwo, mówił Leszek Żebrowski na spotkaniu z wrocławianami u Salezjan.

Leszek Żebrowski, zanim przeszedł do tematu wykładu o elitach III RP przypomniał słuchaczom dzieje państwa polskiego. Mieliśmy złoty wiek i srebrny wiek a rozkwit gospodarczy, polityczny i kulturalny zawdzięczamy królowi Stefanowi Batoremu, jednemu z najwybitniejszych władców Polski.

Wiek XVII to ciągłe wojny, straty terytoriów, podpisywanie złych traktatów, które doprowadziły do rozbiorów Polski. Powstała I i II Rzeczpospolita, Polska Ludowa i III Rzeczpospolita. Transformacja ustrojowa pozornie zmieniła układ sił mówi Żebrowski. – Dzisiaj rządzą nami te same osoby, ich dzieci i dobrze wykształcone wnuki. To są ciągle towarzysze, większość z polsko brzmiącymi nazwiskami, bowiem ich rodowód sięga Związku Radzieckiego. Po Okrągłym Stole, zmiana była powierzchowna. Mieliśmy ciągłość instytucji z urzędnikami powołanymi w poprzednim systemie. Chodziło o to, żeby nic nie zmienić.

Ojcem założycielem i twórcą nazwy III Rzeczypospolitej był gen. Wojciech Jaruzelski. Kilka miesięcy później Lech Wałęsa został prezydentem Polski. A komuniści Geremek, Mazowiecki, Miller, Cimoszewicz z niezliczoną armią pożytecznych idiotów pilnują interesów. Polacy otrzymali doskonale napisany scenariusz transformacji ustrojowej, która nigdy nie została przeprowadzona. Zmienili się aktorzy a III RP generała Jaruzelskiego w najlepsze trwa. – Mamy niezmienione sądy, mówi Żebrowski i rzeczników praw obywatelskich działających na szkodę pokrzywdzonych. Mamy kolejne rządy, które od trzydziestu lat nie są suwerenne. Polaków oskarża się o rzeczy niepopełnione, w dodatku nie pozwala na udowodnienie niewinności bądź potwierdzenie rzekomych zbrodni. Nie pozwalają nam na ekshumacje w Jedwabnem, to samo jest na Ukrainie.

Widzimy zabiegi Żydów z Palestyny i Ameryki o zwrot mienia bezspadkowego. Dzisiaj mało kto wierzy w zapewnienia rządu o ich bezzasadności. Widzimy też konsekwentna politykę obrażania Polski i Polaków i brak reakcji albo nieskuteczne reakcje polskiego rządu. Muzeum Polin i niemiecki obóz koncentracyjny w Auschwitz są najlepszym przykładem. Nam nie przyszło do głowy wysuwać żądania aby przyjąć Yad Vashem w Jerozolimie a oni roszczą sobie prawo do przejęcia obozu zagłady Auschwitz. To jest nasz dramat, bo nie pokazujemy prawdy, nie żądamy jej i dlatego świat nie wie o policji żydowskiej, o gestapo żydowskim, o ich ofiarach w czasie wojny i po wprowadzeniu władzy ludowej. Nie reagujemy na antypolonizm wobec nas. Wmawiają nam antysemityzm, a doradca rządu Jonny Daniels wiedzie w tej nagonce prym.

Elity III RP to uczniowie Adama i Leona Schaffów, gdzie Gieremk i Balcerowicz odegrali haniebną rolę. Wśród tej elity są takie “znakomitości jak: Kapuściński, Bauman, Kołakowski, Kuroń, bracia Michnik, Szymborska, Modzelewski, Szczypiorski, i wielu innych. Komuniści pochodzenia żydowskiego odgrywali i nadal odgrywają znaczącą rolę w osłabianiu państwa polskiego. Stąd pytanie, czy w Polsce komunizm skończył się po 1989 roku ciągle jest otwarte.

 

 

PODZIEL SIĘ