Afera w Polskim Związku Kolarskim. Były trener kadry z zarzutami przestępstw na tle seksualnym

fot: youtube

Andrzej P., były trener kadry w kolarstwie górskim i były dyrektor sportowy w Polskim Związku Kolarskim, został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od dwóch do 12 lat.

Akt oskarżenia wniosła Prokuratura Regionalna w Warszawie. Proces będzie się toczyć przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.
Andrzej P. został oskarżony przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie o popełnienie przestępstw stanowiących czyny zabronione przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, których dopuścił się wobec dwóch zawodniczek kadry kolarstwa górskiego (MTB) Polskiego Związku Kolarskiego oraz kobiety biorącej udział w jednym ze zgrupowań kadrowo-grupowych kolarstwa górskiego – napisała w komunikacie rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Oskarżenie dotyczy przestępstw zgwałcenia poprzez doprowadzenie pokrzywdzonych przemocą oraz podstępem polegającym na podaniu środka usypiającego do obcowania płciowego, a także doprowadzenia przemocą jednej z pokrzywdzonych do wykonania innej czynności seksualnej oraz przestępstwa usiłowania zgwałcenia- sprecyzowano w komunikacie.

Do przestępstw miało dojść “w trakcie zgrupowań klubowo-kadrowych kolarstwa górskiego, które odbywały się w Polsce i za granicą”.

Andrzej P. został zatrzymany 29 października ubiegłego roku przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, a następnego dnia tymczasowo aresztowany. W areszcie spędził osiem miesięcy.

Źródło: warszawa.pr.gov.pl, media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ