Bodnar: przede wszystkim bronię mniejszości

Musimy dbać o pewien standard, który powinien obowiązywać wszystkich. Musimy dbać o podstawowy zestaw prawa. O godność każdej osoby – powiedział Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar, który był gościem red. Gromadzkiego w programie “W Punkt” w Telewizji Republika.

– Czy faktycznie konieczne było pokazywanie w mediach tego wszystkiego? Czy konieczne było pokazywanie tej osoby w bieliźnie? Czy chodziło tu o pokaz siły wobec publiczności? – pytał Bodnar.

– Zawsze powinniśmy mieć wrażliwość dla ofiary przestępstwa – tłumaczył Rzecznik Praw Obywatelskich. Jestem od tego, żeby społeczeństwu tłumaczyć – mówił. – Nie trzeba było robić spektaklu z tej sytuacji – podkreślał Adam Bodnar w rozmowie z red. Gromadzkim.

– Moje stanowisko zostało poparte przez osoby będące daleko ideowo ode mnie (Terlikowski, Zaremba) – mówił Rzecznik Praw Obywatelskich.

– Policja ze mną współpracuje i rozmawiamy na czym powinno polegać stosowanie przymusu bezpośredniego.

Sprawa drukarza, który odmówił świadczenia usług organizacji LGBT

– Jest pewnym mitem, że wolność gospodarcza jest nieograniczona – mówił Bodnar. – Pamiętajmy o tym, że były zdania odrębne. Sprawa jest niejednoznaczna. Mamy tu poważny problem ideowy.

– Mi się bardzo nie podobała ta imitacja procesji Bożego Ciała i waginy – podkreślił Rzecznik Praw Obywatelskich. – To jest kwestia pewnego smaku, estetyki. Nie jest to sprawa, za którą można by karać – zaznaczył Adam Bodnar.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ