Poseł Świat: Król Europy nie wróci! Partia Schetyny coraz mniej znaczy. Brak strategii i straszenie PIS-em nie działa

W rankingu zaufania Donald Tusk jest po Andrzeju Dudzie, Mateuszu Morawieckim, Beacie Szydło i Jarosławie Kaczyńskim a to znaczy, że nie znajdziemy go na żadnej liście w jesiennych wyborach do Sejmu.

Platforma Obywatelska Schetyny po wyborach majowych do Parlamentu Europejskiego jest zupełnie inna, coraz mniej znacząca, niczym nie odróżniająca się od SLD a raczej idei przez nich głoszonych.

Poseł Jacek Świat uważa, że w partia Grzegorza Schetyny coraz mniej znaczy. Brak strategii i straszenie PIS-em nie działa. Król Europy nie wróci. Potrzebna jest nowa twarz, inaczej Platforma zatonie.

Platforma i jej przystawki dołują w sondażach. Brak pomysłów na przyszłość, brak przywództwa, brak idei, brak zapału. Znikąd nadziei. Pozostała już tylko wiara, że pojawi się dzielny rycerz na białym koniu, który swym magicznym mieczem rozgromi pisowskie hordy.

Takim wybawcą miał być Donald Tusk. Okazał się jednak nie dzielnym rycerzem a zmęczonym i sfrustrowanym politykiem rozglądającym się za jakąś dobrze płatną posadą, która pozwoli dorobić do emerytury. Zaczęto się więc nerwowo rozglądać za innymi kandydatami, energicznymi, o „niezgranych twarzach”. Padły różne propozycje: Trzaskowski, Zdanowska, Brejza (kto w Polsce wie, kto zacz?). Jaka szkoda, że pogoniono Niesiołowskiego. Może nie byłoby lepiej, za to z pewnością – śmieszniej.

Trwa też poszukiwanie na lokalnych rycerzy. We Wrocławiu trwa licytacja o Bogdana Zdrojewskiego. Skoro nie dogadał się z PO, to może dogada się z PSL-em, a może z samorządowcami. Jakże by się przydał taki rycerz, co na swym białym rumaku przeskoczy próg wyborczy.

Poszukiwania trwają. Póki co białe konie pozostają bez zajęcia, ciesząc się zielenią letnich łąk.

PODZIEL SIĘ