Portal Tvp.Info skrytykowany za artykuł o braku uścisku dłoni pomiędzy Trumpem i Tuskiem. Czy słusznie?

Na portalu tvp.info ukazał się artykuł pt. “Szczyt G20: Donald Trump nie podał ręki Donaldowi Tuskowi”. W załączonym do niego filmie widać wyraźnie, jak przywódca Stanów Zjednoczonych unika podania ręki Donaldowi Tuskowi podczas przygotowań do tzw. “family photo”. Szef RE opublikował jednak fotografie, na których wymienia serdeczności z Donaldem Trumpem.

W Osace rozpoczęło się spotkanie przywódców G20. Dwudniowe obrady zdominować mają kwestie amerykańskich taryf celnych, a także sytuacja w Zatoce Perskiej związana z działaniami Iranu. W szczycie biorą udział przywódcy 20 największych gospodarek świata, tj. m.in. amerykański prezydent Donald Trump, prezydent Chin Xi Jinpin i niemiecka kanclerz Angela Merkel. Głównymi tematami mają być kwestie przeciwdziałania protekcjonizmowi gospodarczemu, a także ochronie klimatu.

“Na wspólne zdjęcie, tzw. family photo, prezydent USA Donald Trump przyszedł razem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Trump przywitał się m.in. z prezydentem Korei Południowej Moon Jae-inem i księciem Arabii Saudyjskiej Mohammedem bin Salmanem. Zignorował natomiast szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, nie podał mu reki” – czytamy na portalu tvp.info.

Użytkownicy szybko zaczęli krytykować tekst, przywołując przy tym opublikowane przez Donalda Tuska fotografie ze szczytu w Osace. Widać na nich, jak wymienia serdeczności z prezydentem USA. Nie zmienia to faktu, że podczas przygotowań do tzw. “family photo”, Donald Tusk powitania się nie doczekał.

Źródło: TelewizjaRepublika.pl,

PODZIEL SIĘ