Próbował uprowadzić 13-latkę. Policja publikuje portret pamięciowy sprawcy

Mężczyzny, który próbował wciągnąć do samochodu i uprowadzić 13-latkę, poszukuje policja w Tychach. Dziewczynie udało się uciec. Do ataku na nastolatkę doszło w maju. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy i publikuje portret pamięciowy napastnika.

Do ataku doszło 4 maja około godz. 20.30 na przystanku autobusowym przy ul. Oświęcimskiej w rejonie osiedla Homera, w Tychach . Kierowca samochodu próbował wciągnąć do auta i uprowadzić 13-latkę. Dziewczynce udało się jednak uciec.

Sprawca poruszał się samochodem marki Seat Leon koloru ciemnego z przyciemnionymi z tyłu szybami. Oddalił się w kierunku Bierunia.

Policja na podstawie opisu pokrzywdzonej 13-latki, sporządziła portret pamięciowy sprawcy oraz ustaliła jego rysopis.
Wiek z wyglądu około 28-33 lat, wzrost ok. 185 cm, sylwetka szczupła, twarz owalna, brwi brunatne krzaczaste, szerokie, oczy prawdopodobnie piwne, duże, średnie rozstawienie, średnie osadzenie, nos średniej długości i średniej szerokości, grzbiet nosa prawdopodobnie prosty, usta średniej długości i średniej grubości, broda średnia owalna, posiadał cechy charakterystyczne w postaci piegów w okolicy czołowej i policzkowej twarzy, znamię barwnikowe koloru ciemnobrązowego okolicy prawej dolnej powieki oczu. Sprawca ubrany był w bluzę z kapturem koloru ciemnoszarego i szare spodnie dresowe.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat tego zdarzenia lub rozpoznają sprawcę na prezentowanym portrecie pamięciowym. Wszelkie zgłoszenia można przekazywać do Komendy Miejskiej Policji w Tychach Al. Bielska 46. lub na adres e-mail: kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl a także pod numery telefonów: 32 325 62 80 lub 997.

Źródło: KMP W TYCHACH/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ