Nadchodzą mordercze upały. Wyż Vera nad Polską

upały.jpg

Za nami najwyższe temperatury i czas na ochłodzenie? Nic z tego! Już w niedzielę wrócą upały. Najcieplej znowu będzie na zachodzie kraju. W związku z tym IMGW wydało kolejne ostrzeżenia.

Prognozę pogody na weekend kształtuje m.in. wyż Vera znad Austrii. Powoduje on, że nad Polską dominować będzie w najbliższych dniach termiczne odczucie gorąca i ciepła.

Sobota w kraju zapowiada się niemal idealnie dla większości urlopowiczów. Tylko na Mazurach i Podlasiu miejscami możliwe opady przelotnego deszczu. Termometry pokażą od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

Po chłodnym poranku poprawę aury przyniesie popołudnie. W większości nadmorskich kurortów temperatura osiągnie wtedy 22-23 st. C. W Świnoujściu sięgnie nawet 26 st. C, dzięki czemu plażowicze nie powinni narzekać na brak okazji do opalania.

“Odczucie temperatury będzie zróżnicowane: na północnym wschodzie – komfort termiczny, w pasie od Pomorza przez Mazowsze po Lubelszczyznę gorąco, w reszcie kraju – upał” – informuje TVN Meteo.

Źródło: wp.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ