Benefit dla strajkujących nauczycieli – kiermasz ciast zorganizowała grupa wrocławskich aktywistów

Benefit dla strajkujących nauczycieli – kiermasz ciast zorganizowała grupa wrocławskich aktywistów bo z całej Polski, do Społecznego Komitetu Wspieram Nauczycieli wpłynęło ponad 30 tysięcy wniosków z prośbą o pomoc materialną.

Od wsparcia nauczycieli nie robimy wakacji mówią organizatorzy z Wrocław Wspiera Nauczycieli a deforma Zalewskiej doprowadziła nas na krawędź przepaści, jeśli spadniemy to razem, uważa Małgorzata G, nauczycielka SP na Ołbinie.

– Rząd nie widzi w co nas wciągnął, zamiast uczyć wypełniamy tabelki w rubrykach, które dyrektor sprawdza a potem przekazuje do MEN. Trwonimy czas. Teraz mamy zawieszony strajk i raczej będzie kontynuowany we wrześniu.

Już dostaliśmy wyrównanie motywacyjne, zgodnie z prawem ale była to wypłata za strajk, bo tego prezydent nie mógł zrobić. Jednak Wrocław docenił nauczycieli i za to dziękujemy.

Dochód ze sprzedaży domowych ciast wesprze strajkujących nauczycieli.

Będzie specjalna puszka, a potem wszystkie pieniądze pójdą na konto zbiórki prowadzonej przez ZNP, na nasz Fundusz strajkowy Społecznego Komitetu Wspieram Nauczycieli. Te tłumy, które nas wspierają są dowodem na słuszność akcji.

Nie wszyscy byli zgodni w ocenie strajku, postulatów i wypłat ekwiwalentu za nieobecność w pracy.

– Chyba będą musieli cały rok piec i sprzedawać, bo od września związkowiec z Warszawy zapowiada hucpy ciąg dalszy, mówi Barbara z Wrocławia.

Prawda jest taka, że nauczyciele ponad miesiąc siedzieli w domach, niektórzy wyjeżdżali odpocząć. Jak prześledzi się ich profile w mediach – to dopiero wyjdzie afera.

– Jeśli miasto zapłaciło za rotacyjny strajk, to ja się dziwię. Szkoły najczęściej były zamknięte albo dyżurowały po dwie, trzy panie. Proszę zapytać w SP nr 12 i innych szkołach jak było, może powiedzą prawdę.

PODZIEL SIĘ