Handlowano dziećmi pod przykrywką adopcji. Skandal we Włoszech!

16 osób tworzących gang fałszujący dokumentację i na tej podstawie odbierający rodzicom dzieci aresztowano we Włoszech. Wśród zatrzymanych są lekarze, psychoterapeuci i pracownicy socjalni.

Zabierane w ten sposób z rodzinnych domów dzieci przekazywanio za opłatą do adopcji lub rodzin zastępczych. Zdaniem prokuratury gang zarobił na procederze kilkaset tysięcy euro. Wśród zatrzymanych są również burmistrz i radny miasteczka Bibbiano.

W Bibbiano założono regionalne centrum opieki zastępczej dla dzieci – ofiar nadużyć w rodzinie. Aby pozbawić rodziców praw rodzicielskich fałszowano dokumentację. Pracownicy uzupełniali sporządzone przez dzieci rysunki elementami, które mogły wskazywać, że dziecko było wykorzystywane seksualnie lub bite. Stosowano też elektrowstrząsy. Ukryte kamery zainstalowane przez policję w ośrodku zarejestrowały eksperymenty, w których chodziło o wywołanie w dzieciach nienawiści do rodziców lub przekonanie, że rodzice nie żyją.

Dwoje dzieci oddanych do rodzin zastępczych padło tam ofiarą gwałtu.

W czasie policyjnego śledztwa okazało się też, że szajka przechwytywała korespondencję i prezenty wysyłane adoptowanym dzieciom przez prawowitych rodziców.

Źródło: IAR/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ