Marszałek Cezary Przybylski potwierdził swój start do Sejmu

foto: umwd.dolnyslask.pl/

To już pewne Bezpartyjni Samorządowcy sięgają wyżej. Wczoraj Marszałek Cezary Przybylski podał nazwiska samorządowców, którzy znajdą się na listach wyborczych w swoich okręgach. Z naszego województwa na razie są trzy nazwiska. To marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezydent Lubina Robert Raczyński i prezydent Bolesławca Piotr Roman natomiast lista ogólnopolska BS liczy już 22 samorządowców.

Kierowani o rozwój naszego kraju oraz o przejrzystość funkcjonowania państwa podjęliśmy decyzję o starcie, zaznacza Marszałek.

Chcemy Polski solidarnej, rozwijającej się, innowacyjnej, prężnej gospodarczo ze sprawnymi instytucjami, będącymi blisko ludzi i dla ludzi. Polski, w której każdy z nas, bez względu na swoje poglądy, znajdzie swoje miejsce do godnego życia. Sprzeciwiamy się wszechobecnej dzisiaj wojnie światopoglądowej, która w imię interesów partii politycznych dzieli społeczeństwo.

Opowiadamy się za zwiększeniem udziału obywateli w życiu społeczno-politycznym kraju.

Jako „Bezpartyjni Samorządowcy” zrobimy wszystko, aby Polska wykorzystała swoją szansę na dalszy dynamiczny rozwój, aby systematycznie wzrastały pensje mieszkańców, aby nasze miasta, miasteczka i wsie były przykładem i wzorem do naśladowania w całej Europie, a samorząd terytorialny był podstawą naszego dobrobytu

– Zapraszamy do współpracy tych, dla których bliskie są idee Polski samorządnej, Polski otwartej na potrzeby każdego obywatela.

Teraz będą potrzebne nowe wybory w składzie sejmiku i zarządu województwa. Jeśli Bezpartyjni Samorządowcy pójdą sami do wyborów – a wszystko na to wskazuje – będzie to dla nich to krótka kampania. W wakacje muszą zebrać podpisy aby zdążyć na czas się zarejestrować.

Jacek Baczyński szef klubu PIS w sejmiku dolnośląskim mówi, że wybory do parlamentu polskiego na pewno będą bardzo ciekawe a o rekonstrukcji wypowiada się ostrożnie.

To, że marszałek Cezary Przybylski startuje nie znaczy, że zdobędzie mandat, a jak zdobędzie czy go przyjmie. Z tego wynika, że do rozmów, co do zmian składu osobowego zarządu województwa usiądziemy dopiero po wyborach.

PODZIEL SIĘ