Areszt dla kobiety podejrzanej o zabójstwo

domena publiczna

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 53-latkę, podejrzaną o zabójstwo. Do zdarzenia doszło w trakcie imprezy mocno zakrapianej alkoholem, podczas kłótni między dwoma kobietami. Zatrzymana trafiła do aresztu na 3 miesiące. Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 czerwca 2019 r. w jednym z bolesławieckich mieszkań. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał informację o 49-letniej kobiecie ranionej nożem. Niestety zabieg medyczny nie pozwolił na uratowanie życia, ofiara ataku zmarła.

Policjanci ustalili przebieg wydarzeń, z którego wynikało że podczas libacji alkoholowej grupy osób doszło do kłótni w wyniku której 53-letnia mieszkanka Bolesławca zadała śmiertelny cios nożem swojej znajomej. W chwili zatrzymania podejrzana była w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało kobieta działała będąc w powrocie do przestępstwa. W maju br. opuściła zakład karny, gdzie odbywała karę pozbawienia wolności w związku z popełnionym przestępstwem przeciwko życiu i zdrowiu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 53-latka usłyszała zarzut zabójstwa, a sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Podejrzanej kobiecie grozi kara dożywotniego pozbawiania wolności.

Źródło: KPP Bolesławiec

PODZIEL SIĘ