Ojciec spał, a syn w tym czasie korzystał z jego karty płatniczej.

fot. pl.freeimages.com

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który 54 razy posłużył się kartą płatniczą należącą do swojego ojca, płacąc nią za zakupy przez blisko dwa miesiące. Korzystał z niej w czasie, kiedy ojciec spał, a następnie odkładał ją w to samo miejsce. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na około 5 tysięcy złotych. Teraz podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latek przez blisko dwa miesiące posłużył się 54 razy kartą płatniczą należącą do ojca. Mężczyzna korzystał z niej podczas snu pokrzywdzonego, płacił nią za różne zakupy, a następnie odkładał w to samo miejsce. Ojciec o tym, że zniknęły mu pieniądze z konta zorientował się dopiero po 2 miesiącach, gdy otrzymał wyciąg z banku. Poniesione straty oszacował na około 5 tysięcy złotych. Kiedy zorientował się, że ktoś wykorzystał jego kartę, zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc działania w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy monitoringu wytypowali i zatrzymali 38-latka jako podejrzewanego o te czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za czyny, o które podejrzany jest 38 – latek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ