Swinga tańczą w Parku Tołpy

Wczoraj w Parku Tołpy odbyła się też finałowa potańcówka z konkursem na najlepsze przebranie z epoki. Jury zakwalifikowało trzy dziewczyny i trzech chłopaków. Wygrał Robert, w potwornym upale wytrwał ponad 3,5 godziny i przetańczył sześć utworów. Nagrodą było zaproszenie na ciacho i kawę dla dwóch osób do Słodkiego Chłopaka.

Mamy nadzieję, że Park Tołpy stanie się ulubionym miejscem mieszkańców Obina na spędzanie wszystkich wolnych dni – nie tylko wtedy, gdy my jesteśmy, mówili organizatorzy zabawy Magda Michalska i Jakub Gronowski

Park w ciągu kilku lat zmienił się nie do poznania. Już nikogo nie dziwią gry towarzyskie, koce, leżaki i tańce. Niewielka zielone enklawa w centrum miasta tętni życiem. Potańcówki bardzo podobają się i wygląda na to, że mieszkańcy chcą aby stały się ołbińską tradycją. To było niezapomniane popołudnie mówiły dwie starsze panie, które pod okiem trenerów uczyły się kroków swingowych.

Wystarczy pomysł i reszta gładko poszła, mówi Jakub Gronowski

– Ta potańcówka, to jest część naszego dużego projektu, który nazwaliśmy “Razem rozruszamy Ołbin w rytmie swinga”. Udało nam się dostać dofinansowanie do programu

Mikrogranty ze Strefy Kultury Wrocław i dlatego stworzyliśmy sieć różnych wydarzeń na Ołbinie. Mieliśmy już spacer historyczny szlakiem lokali rozrywkowych Ołbina, wykład o modzie lat 20. i 30. także warsztaty krawieckie i warsztaty taneczne i wymiana ubrań.
Magda Michalska jedna z trenerek ucząca podstawowych kroków

– Nauczyłam się tańczyć swinga zupełnie przypadkiem, mieszkając zagranicą. Pierwszy raz ze swingiem zetknęła się w Anglii. Bardzo mi się spodobał przez jego energię, wielką towarzyskość. Ten rytm i ta wesołość i to, że jest dostępny dla każdego. Jak widać mogą go tańczyć i młodzi i osoby starsze. Dlatego zachęcam do wzięcia udziału w naszej potańcówce i lekcjach, które prowadzi Lindy Szau stowarzyszenie wrocławskie, które zaprasza na zajęcia każdego.

śledzenia naszej strony, bo my tutaj i Żółtym Parasolu na ul. Prusa mamy dużo ciekawych propozycji dla każdej grupy wiekowej.

PODZIEL SIĘ