GPC: Pedofilski bumerang powraca

fot. pexels.com

Mimo że burza związana z filmem braci Sekielskich wygasła, to jednak rząd nie rezygnuje z powołania komisji ds. pedofilii. Stosowna ustawa ma się pojawić już w przyszłym tygodniu. – Pedofilia jest przestępstwem, które budzi szczególną odrazę społeczną. Warto powołać komisję i przyjrzeć się skali tego zjawiska w Polsce – mówi “Codziennej” Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

Wicepremier Jacek Sasin w Polskim Radiu 24 ujawnił, że w najbliższym czasie rząd przyjmie ustawę dotyczącą przestępstw pedofilii w naszym kraju.

– Zależy nam na tym, by jeszcze przed wyborami parlamentarnymi ta komisja powstała i wkrótce rozpoczęła swoją działalność. Trwają ostatnie wewnątrzrządowe dyskusje na temat jej składu. Nie chcemy, by była ona jakoś szczególnie szeroka. Nie będzie to komisja polityczna, nie będzie się składała z osób, które są politykami lub czynnie angażują się w politykę – mówił Jacek Sasin.

W skład komisji mają wejść psycholodzy, prawnicy i lekarze. W proces jej tworzenia ma być włączony również rzecznik praw obywatelskich.

– Komisja będzie badała wszystkie przypadki przestępstw pedofilskich, również tych, które uległy przedawnieniu w rozumieniu prawa karnego. Tam, gdzie może ono działać, nie ma lepszego narzędzia niż prokuratura i surowe traktowanie pedofilów…

 

Czytaj więcej w dzisiejszej “Codziennej”.

PODZIEL SIĘ