Na emigracji najbardziej brakuje nam polskiego jedzenia

artykuł sponsorowany

Polacy mieszkający poza granicami naszego kraju muszą mierzyć się z brakiem bliskości rodziny oraz przyjaciół, co oczywiste. Naszą drugą największą tęsknotą jest polskie jedzenie, którego próżno szukać w zachodniej europie. Uwielbiamy domowe, tradycyjne smaki i trudno nam poradzić sobie w rzeczywistości, w której brakuje naszych ulubionych specjałów.

Mądry Polak na emigracji

Prawdziwą wartość, jakość i smak polskich produktów spożywczych doceniamy zwykle najczęściej, gdy nie możemy ich kupić w miejscu, w którym obecnie mieszkamy. Wspaniałe polskie wędliny, mięsa czy potrawy mączne kojarzą nam się przede wszystkim z bliskością rodziny, domem oraz bezpieczeństwem. Dlatego też będąc za granicą, nieustannie ich szukamy. Według respondentów badania zleconego podczas kampanii „Polska smakuje każdego dnia” 41 proc. Polaków mieszkających za granicą najbardziej brakuje polskiego pieczywa, 41 proc. tradycyjnych potraw, a 38 proc. polskich mięs i wędlin.

Tęsknota i brak możliwości zakupu polskich produktów sprawia, że aż 65 proc. Polaków po powrocie do kraju chętniej sięga po rodzime produkty spożywcze.

To co Polskie jest dla nas najlepsze

Co ciekawe, wybór polskich produktów spożywczych nie opiera się wyłącznie na tęsknocie i sentymencie. Nasze rodzime mięsa, wędliny oraz inne produkty spożywcze wyróżniają się na tle europejskich mniejszym stopniem przetworzenia, mniejszą ilością substancji konserwujących, a także oryginalnością receptur przyrządzania. To właśnie dzięki temu polskie produkty mają tak unikalny i wyrazisty smak, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Dzięki wyśrubowanym normom nakładanym przez przemysł spożywczy oraz przez wieloletnią tradycję producentów polskie produkty wyróżniają się świeżością, smakiem i jakością. Polscy rolnicy od lat uprawiają tradycyjne odmiany roślin, hodowcy hodują zdrowe zwierzęta, a przetwórcy stawiają na tradycyjne receptury. Polska żywność powstaje w czystym środowisku i w doskonałych, regularnie weryfikowanych warunkach. Wszystko to sprawia, że polskie produkty są cenione nie tylko przez naszych krajan, ale również w całej Europie i na świecie.

Wszystko to sprawia, że aż 73 proc. Polaków na emigracji deklaruje, że jest w stanie zapłacić więcej za produkty pochodzące z Polski względem lokalnych zagranicznych produktów. Wynika z tego, że Polaków cechuje wysoka świadomość konsumencka, a także gospodarczy patriotyzm.

Gdzie szukać polskich produktów w Niemczech?

Jeśli znajdujesz się na emigracji w Niemczech, na pewno posmakowałeś, jak bardzo niemiecka kuchnia różni się od naszej. Zupełnie inny smak oraz sposób przyrządzania potraw jeszcze bardziej zwiększają tęsknotę za naszymi regionalnymi specjałami. Niestety, na targach spożywczych, hipermarketach czy w lokalnych sklepach nie możesz znaleźć dobrej jakości oryginalnej polskiej żywności, a w Twojej okolicy nie funkcjonuje Polski sklep sprowadzający towary z naszego kraju?

Nic straconego. Na szczęście doskonałe polskie kiełbasy, przetwory, słodycze czy produkty mleczne znajdziesz w Polskim sklepie spożywczym online, który oferuje wszystkie najlepszej jakości krajowe produkty z bezpośrednią dostawą na terenie całych Niemczech. Dzięki ofercie wysyłkowego sklepu spożywczego z polskimi produktami zrobisz zakupy bez wychodzenia z domu. Zaopatrz się w świetniej jakości polskie produkty łatwo, tanio i przyjemnie, bez zbędnych wyrzeczeń czy konieczności poszukiwania typowych polskich produktów w lokalnych sklepach.

PODZIEL SIĘ