Prezydent: Polska będzie wzmacniana przez programy społeczne i mądre sojusze

materiały prasowe
PiS będzie wzmacniało Polskę realizując program Rodzina 500 plus i inne programy społeczne oraz poprzez mądre sojusze – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Przekonywał, że obecnie Polska ma “silny głos” w Unii Europejskiej i NATO.

“To właśnie te programy, które są wyrazem docenienia polskiej rodziny, która ma i wychowuje dzieci, są programami prawdziwie zachodnioeuropejskimi. To jest właśnie to, co jest istotą w UE i fundamentem, na którym ją zbudowano, bo jej zamożność zbudowano na społecznej gospodarce rynkowej” – mówił Duda.

 

“I to jest właśnie społeczna gospodarka, w której dochody państwa są sprawiedliwe dzielone w społeczeństwie, a nie w której bogaci się jakaś grupa, a reszta ledwo wiąże koniec z końcem” – dodał prezydent.

 

Wyraził nadzieję, że PiS będzie wzmacniało państwo “realizując program 500 plus i inne programy społeczne oraz politykę przekształcania przede wszystkim użytkowana wieczystego w prawo własności” – co, jak ocenił, jest problemem wyjątkowo istotnym dla zachodniej części Polski oraz “mądrymi sojuszami”. W tym kontekście podkreślił, że Polska jest w Unii Europejskiej, gdzie – jak ocenił – “ma swój silny głos” oraz w NATO.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ