“Zero” PIT szansą dla młodych?

To jest projekt, który jednocześnie ma na celu zwiększyć szanse, poprawić perspektywy, sprawić, żeby możliwości młodych ludzi na rynku pracy były lepsze, coraz lepsze, takie jak ich odpowiedników na Zachodzie – powiedział w Sejmie premier Mateusz Morawiecki podczas prac nad przepisami o tzw. zerowym PIT-ie premier Mateusz Morawiecki.

– W ten projekt angażujemy już w tym roku około miliarda złotych, bo zacznie on działać, jeśli Wysoka Izba i pan prezydent zdecydują, od sierpnia. W przyszłym roku będzie to co najmniej 2,5 miliarda złotych. To wielka inwestycja w ludzi młodych, w to, żeby mieli szansę nabrać pierwszych doświadczeń, żeby zostało w ich portfelach wiele nowych środków. Środków, których nie mieliby, ponieważ pracodawcy nie byli gotowi na takie gwałtowne podwyżki. My poprzez obniżkę PIT dajemy młodym pracownikom podwyżki. Obniżkę PIT do zera  – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– To jest projekt, który jednocześnie ma na celu zwiększyć szanse, poprawić perspektywy, sprawić, żeby możliwości młodych ludzi na rynku pracy były lepsze, coraz lepsze, takie jak ich odpowiedników na Zachodzie. Przez ostatnie lata, od przystąpienia Polski do UE z Polski wyjechało 1 mln 700 tysięcy mieszkańców. To tyle, ile jest mniej więcej mieszkańców Warszawy, czyli opustoszała cała Warszawa. To gigantyczna strata. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną. Musimy przyciągnąć ludzi młodych. Ten projekt to jest zerowy PIT, zero PIT, ale 100% szansy dla młodych na lepszą przyszłość w Polsce – mówił szef polskiego rządu.

Źródło: 300 polityka/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ