No i coraz bliżej! Wizy do USA zostaną zniesione do 2020 roku!

fot. youtube.com
– W Stanach Zjednoczonych mieszka 10 milionów Polaków więc wszyscy są w jakiś sposób ze sobą powiązani. Mamy nadzieję znieść wkrótce wizy i to jest jedno z moich własnych życzeń dotyczących Polski – mówiła w Polsat News amerykańska ambasador Georgette Mosbacher.

– Jest też współpraca inwestycyjna mieszcząca się w dziedzinie bezpieczeństwa gospodarczego. Mamy w Polsce inwestycje warte 43 miliardy dolarów i one rosną. W Stanach Zjednoczonych działają polscy przedsiębiorcy, co jest ważne. W Stanach Zjednoczonych mieszka 10 milionów Polaków więc wszyscy są w jakiś sposób ze sobą powiązani. Mamy nadzieję znieść wkrótce wizy i to jest jedno z moich własnych życzeń dotyczących Polski – powiedziała ambasador.

I dodała, że “bieżący rok podatkowy kończy się 30 września i do tego czasu zamkniemy wszelkie rozliczenia, także wizowe. Odmowy przyznania amerykańskiej wizy muszą być na poziomie niższym niż 3 procent. Jesteśmy blisko tego poziomu więc musimy nad tym jeszcze popracować. Ale powiem to z całą pewnością: jeśli nie uda się nam zrobić tego do 30 września, zrobimy to do roku 2020”.

Padły też ważne słowa o przyjaźni polsko-amerykańskiej: – Jesteśmy za sobą bardzo blisko. Nasze stosunki nie ograniczają się jedynie do spraw bezpieczeństwa czy współpracy gospodarczej. Sięgają znacznie głębiej. W Stanach jednoczonych mieszka 10 milionów Polaków więc mamy wspólne wartości. Jesteśmy sobie bliscy emocjonalnie. Dziś w Warszawie, czuję się jak w domu. I pewnie Polacy jadący do Stanów czują podobnie. Jesteśmy tak blisko siebie, że już tylko powinniśmy starać się zachować tę bliskość.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ