Po wakacjach za parkowanie zapłacimy więcej… bo chodzi o przepustowość

Zmiany w strefach płatnego parkowania. Radni ustalili dzisiaj nowe stawki za parkowanie, ograniczyli wydawanie abonamentów i ustalili dodatkowe kary za przekroczenie czasu parkowania.

Od 5 września będzie stała opłata za parkowanie, w zależności od strefy 2 lub 3zł., – chodzi o to aby przeciwdziałać zjawisku wielokrotnego przedłużania biletów krótkookresowych, które nasiliło się po wprowadzeniu płatności mobilnych, mówili radni, – w strefie A było najgorzej, miasto mogło stracić w ciągu roku nawet 100 tys. złotych.

Zmiana w abonamencie w strefie C, z dotychczasowej kwoty 100 zł. zwiększy się do 160 zł.

Zostaną zwiększone opłaty dodatkowe bez dokonania opłaty oraz za przekroczenie czasu parkowania na 200 zl, w przypadku gdy wpłata zostanie uiszczona w ciągu 7 dni, kara zostaje obniżona o połowę.

A każdy zameldowany mieszkaniec Wrocławia będzie mógł wykupić do trzech abonamentów, przy czym każdy kolejny będzie droższy, i tak za pierwszy samochód zapłacimy 10 zł, drugi 20 zł, trzeci 100 zł za miesiąc.

Zmiany które dzisiaj głosujemy, wynikają z naszej polityki parkingowej, mówiła radna Jolanta Niezgodzka klub .Nowoczesna.

Kary są po to aby skutecznie zniechęcać. Wiemy, że kierowcy robią wszystko żeby uniknąć opłaty i ryzykują, mając nadzieję, że nie dostaną mandatu a jeżeli będą wiedzieli, że będzie im groziło 200 zł, to myślę, że każdy się zastanowi nad tym, czy opłaca mu się ryzykować dlatego uważam, że te opłaty powinny być na takim poziomie aby skutecznie zniechęcały i ja się bardzo cieszę, że konsekwentnie realizujemy przyjęty kurs i politykę parkingową, zachęcamy mieszkańców, żeby jednak korzystali z innych form transportu niż transport indywidualny i to na celu ma też zmiana liczby abonamentów

 

PODZIEL SIĘ