Prawo i Sprawiedliwość o Konwencji w Katowicach

Dzisiaj w siedzibie PIS-u odbyła się konferencja prasowa z udziałem Poseł Mirosławy Stachowiak-Różeckiej oraz posłów Jacka Świata i Mariusza Orion-Jędryska. Parlamentarzyści odnieśli się do trzydniowej konwencji programowej w Katowicach, pod hasłem “Myśląc Ojczyzna”.

To była dobrze zorganizowana i przeprowadzona konwencja, podzielona na bloki tematyczne, pełna ekspertów i przy pełnych salach. Konwencja była podsumowująca naszą kadencję zauważył poseł Jacek Świat.

– Mówiliśmy nie tylko o tym co zrobiliśmy ale również co nam się nie udało i co jeszcze trzeba poprawić, i jakie nowe wyzwania w międzyczasie się pojawiły. Było wiele pomysłów na to co dalej. Wyznaczane są priorytety i na pewno nie będą to transfery socjalne, bowiem te zostały już zrealizowane, bądź są dokonywane, jak 500+ dla niepełnosprawnych.

PIS w następnej kadencji podniesie wynagrodzenia w sferze budżetowej. Teraz na szczególne zainteresowanie mogą liczyć pracownicy oświaty, kultury, służby zdrowia, energetyki, ochrony środowiska. Wielkie inwestycje infrastrukturalne nadal będą oczkiem uwagi przyszłego rządu. Poseł Świat zapewnia, że PIS będzie kontynuował prace, jak Via Baltica czy przekop Mierzei Wiślanej.

Wstępne zagadnienia programowe Prawa i Sprawiedliwości są już znane ale na decyzje personalne jeszcze poczekamy, powiedziała poseł Mirosława Stachowiak-Różecka

Teraz, to co dla nas najważniejsze, to nadal, to co robiliśmy przez ostatnie miesiące lata, czyli spotkania z wyborcami. To jest czas spotkań i rozmów. My teraz pracujemy przede wszystkim nad programem, natomiast naturalną rzeczą toczą się rozmowy jak kształtować się będą nasze listy, kto do Sejmu, kto do Senatu. Pochwalimy się decyzjami jak tylko to będzie ustalone.

Z kolei poseł Mariusz Orion-Jędrysek wspomniał o polityce surowcowej państwa, technologiach wdrożeniowych i rozmowach na styku administracji rządowej specjalistów od analiz ekonomicznych, bo ważne jest to, co czeka nas w przyszłości.

 

PODZIEL SIĘ