Skandal! Płatek: IKEA realizuje prawo. Pan jest od skręcania mebli, a nie od siania nienawiści

IKEA nie ma swojej polityki. Ma politykę, do której zobowiązuje ją polskie prawo. (…) Wszystko, co robi IKEA, to realizuje polskie prawo – powiedziała w programie „Onet Rano” prof. Monika Płatek, karnistka, wykładowca Uniwersytetu Watszawskiego.

W rozmowie pojawił się również temat zwolnienia pracownika IKEI.
– IKEA nie ma swojej polityki. Ma politykę, do której zobowiązuje ją polskie prawo. (…) Wszystko, co robi IKEA, to realizuje polskie prawo – zapewniała prof. Płatek.
– Kościół już w X wieku zakazuje ludziom samodzielnego czytania Biblii, a pan, który jest od skręcania mebli, a nie jest od siania nienawiści, łączy fragment ze św. Łukasza (…), który kieruje się do księży i zwierzchników, kiedy przywalają na molestowanie, gwałty i wykorzystywanie dzieci i łączy coś, co wychodzi z Księgi Kapłaństwa [Księgi Kapłańskiej], bo jest 700 lat przed narodzinami Chrystusa. (…) Łączenie tego razem? W ramach czego? To ma być ewangelizacja? To ma być tekst, który służy temu, żeby głosić swoją wiarę? Gdyby t było powiedzenie; przyznajemy się, że tego typu tekst było wykorzystywany przez Niemców, by mordować ludzi przez orientację seksualną. (…) Jeśli ksiądz by chciał mi powiedzieć, że chce za to przeprosić, to bym rozumiała. Ale jeśli to ma być przesłanie ewangelizacyjne, to mi się wydaje, że to jest jakaś pomyłka – grzmiała.

Źródło: Onet Rano/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ