B. Kempa: zadziałała bardzo brutalna gra polityczna przeciwko Polsce, wspierana także przez niektórych Polaków

fot. pl.freeimages.com

Socjaliści, liberałowie i zieloni próbują bardzo mocno torpedować kandydatury, które są emanacją wartości, szczególnie wartości konserwatywnych, takich jak rodzina, sprawiedliwość, silne i dumne państwo – zaznaczyła Beata Kempa, poseł do PE, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Była premier Beata Szydło w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego. Głosowanie na wniosek socjalistów było tajne. Do głosowania przeciw kandydaturze Beaty Szydło wezwał m.in. europoseł Robert Biedroń

– Widać było duże uznanie w oczach wielu europosłów dla dorobku premier Beaty Szydło. Niestety zadziałała bardzo brutalna gra polityczna przeciwko Polsce, wspierana także przez niektórych Polaków. Zachowanie pana Biedronia było zachowaniem skandalicznym (…). Do tej pory w Parlamencie Europejskim była stosowana metoda D’Hondta. Każda z grup, które utworzyły się w PE porozumiewała się między sobą, wzajemnie ustalała i miała swoją reprezentację w różnego rodzaju gremiach (…). Po raz pierwszy w tej kadencji stała się rzecz niezrozumiała dla wielu europosłów, działania mało europejskie, mało dyplomatyczne. Nie ma jedności wśród europosłów z Polski. Zachowanie Biedronia (…) czy europosłów z PO jest zachowaniem, które pokazuje, że oni nie mają Polski w sercu na pierwszym miejscu. Ważniejsze są dla nich brukselskie rozgrywki i własne stołki niż interes państwa polskiego mówiła Beata Kempa.

To brutalna gra socjalistów, liberałów i zielonych przeciwko konserwatystom – wskazała europoseł.

Socjaliści, liberałowie i zieloni próbują bardzo mocno torpedować kandydatury, które są emanacją wartości, szczególnie wartości konserwatywnych, takich jak rodzina, sprawiedliwość, silne i dumne państwo. Absolutnie nie należy się poddawać. To jest tak, jak kiedyś na falach Radia Maryja słusznie powiedział Ojciec Dyrektor: „To jest walec, który jedzie” i temu walcowi trzeba się przeciwstawiać – powiedziała polityk.

PODZIEL SIĘ