E. Witek: Kolejny etap modernizacji służb mundurowych to inwestycja w kapitał ludzki

fot: youtube

W trzecim etapie modernizacji służb mundurowych chcemy zainwestować w kapitał ludzki – powiedziała minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. Szefowa resortu mówiła o tym we Wrocławiu na odprawie kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa dolnośląskiego.

Elżbieta Witek przypomniała, że do 2020 r. na program modernizacji służb mundurowych przeznaczonych zostanie łącznie 9 mld 200 mln zł. Minister zaznaczyła, że celem inwestycji jest dalsza profesjonalizacja oraz zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy.

– Na tym trzecim etapie tego programu chcielibyśmy bardzo mocno zainwestować w kapitał ludzki, czyli w was, funkcjonariuszy, których codzienne działania nie są związane tylko z gaszeniem pożarów. To także działania związane z kolizjami drogowymi i innego tego typu sytuacjami. Mamy, w związku ze zmianami pogodowymi, trudne sytuacje, w których jesteście pierwsi na miejscu – podkreśliła Elżbieta Witek.

Minister Elżbieta Witek zwróciła również uwagę na dobrą współpracę profesjonalnych służb z ochotnikami.

Szefowa resortu przypomniała też, że z programu modernizacji przeznaczono 500 mln zł dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Dodała, że kolejne 82 mln zł dla ochotników mają wesprzeć działania związane z bezpieczeństwem i edukacją.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ