Nad Polskę nadciąga wyż Xandra. ZOBACZ, co nas czeka!

Wkracza wyż Xandra, który przyniesie słońce i wyższe temperatury. Wygląda na to, że do Polski wraca lato. W przyszłym tygodniu dmuchnie hiszpańskim powietrzem.

Ostatnie dni przyniosły dość sporo wrażeń. 10 lipca niedaleko miejscowości Zofiówka oraz Jerwonice (gm. Lutomiersk, woj. łódzkie) mieliśmy do czynienia z trąbą powietrzną, która spowodowała poważne szkody.

 Podczas weekendu pogodę w kraju kształtować będzie niewielki ośrodek niżowy o nazwie Quinctilus, którego centrum w piątek znajdzie się nad północnymi Niemcami, w sobotę przemieści się przez południową Polskę, a w niedzielę zawędruje nad Rumunię.

Poza niżem Quinctilus do “rozgrywki o pogodę” nad obszarem Polski nieśmiało “wchodzić” będzie pogodny wyż znad Wysp Brytyjskich o nazwie Xandra, który stopniowo od północy w głąb kraju przynosił będzie poprawę pogody. Zatem w sobotę za sprawą Xandry – pogodnego wyżu znad Wysp – przez cały dzień pogodnie i w miarę słonecznie będzie na północy woj. zachodniopomorskiego i w Pomorskiem, a w niedzielę w Pomorskiem i na Warmii, na Kujawach i w Łódzkiem oraz na zachodzie Mazowsza.

Na pozostałym obszarze zarówno w sobotę, jak i w niedzielę dominować będzie pogoda z przelotnymi opadami deszczu i burzami.

Źródło: o2.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ