Ziemkiewicz “Biedroń został specjalistą od równego traktowania kobiet z penisem i bez penisa”

ziemkiewicz23.jpg

Rafał Ziemkiewicz jak co piątek, na antenie Telewizji Republika przeprowadził przegląd wydarzeń politycznych tygodnia. Nie mogło zabraknąć w nim postaci Rafała Trzaskowskiego i Roberta Biedronia oraz rodzącej się w bólach przedwyborczej koalicji.

Musimy zacząć od „Wyborczej”

– W „Gazecie Wyborczej” czytamy, że PiS uderza w duże miasta. Obniżenie podatku z 18 na 17 proc. to cios w metropolie, stracą na tym nawet 2 mld złotych. To jest tak jak w sytuacji, ze przychodzi mafia do restauratora i chce haracz. Po czymprzychodzi policja i ich zamyka, a „Wyborcza” pisze, że zła policja uderza w mafię. Tak to wygląda. Ludzie dostaną więcej pieniędzy a oni, że odbierają miastom.

Trzaskowski dostał cios w plecy od Schetyny

– Trzaskowski dostał cios w plecy od Schetyny, który oznajmił, że karta LGBT nie jest w programie PO. PO jest partią konserwatywną, centrową. Jak dziś piątek, to PO jest znowu konserwatywną. To by znaczył,o że ku PSL-owi się pochyla. „PeeZeL” też się zrobiło nagle konserwatywnym centrum.

Unik Kukiza

– Kukiz zrobiłt teraz klasyczny unik, zapytał ludzi w sądzie, by powiedzieli z kim ma robić koalicję. Myślę że demokracja bezpośrednia sięgnęła dna u Kukiza. Jak on się ma za każdym razem pytać co ma robić. Demokracja bezpośrednia jest dobrym rozwiązaniem, ale jak by ludzie mogli ciągle rządzić bezpośrednio to żadem sejm nie byłby potrzebny. Polityk ma zaproponować pomysły a nie pytać o gotowe rozwiązania.

 

Polska, Unia i ekspert od kobiet „z i bez penisa”

– Projekt Wiosna jest już projektem jesień i to nie złota jesień. Ostatnia akcjaeuroposła Biedronia to bieganie i proszenie by nie wybrali Beaty Szydło. To taki syf i obciach od początku Polski w Unii. Od kiedy wciągali flagę na maszt kiedy u nas Kwaśniewski z Millerem zabierali sobie tę falgę. Potem akcja, że nie zgadzają się na Tuska. Teraz Polacy chcą wycinać innych polaków i kordon róż wokół PiS tworzą. Ale dla mnie to jest zastanawiające, że ludzie uwierzyli w to, że on odda mandat. Przy tej orientacji – liberalnej to było do przewidzenia. Tak, to była taka katapulta. Jesteście leszczami. Rzadko bywał w Słupsku może to dla nich dobrze, ale zarzekał się, że Słupska nie porzuci, a teraz zdziwieni, że wyjechał i został specjalistą od równego traktowania kobiet z penisem i bez penisa.

Forum PO i wykład dla KOD-ziarzy

– My tu gadu gadu, a tu Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej „Uwolnić Polskę”. Schetyna złożył zobowiązanie, że zbuduje koalicję na 45 proc. To jak solidna wóda, a wyjdzie jakieś słabe winko czy cydr. Na forum mają być 53 panele. Może Nitras będzie mówił, może . Chciłbym by prof. Matczak by się wypowiedział. By szerzej rozwinął myśli z wykładu dla KOD-ziarzy. Matczak powiedział, że zwołają emerytów z Trybunału Konstytucyjnego, którzy uznaliby się, że są ponad Trybunałem i odwołają go. Wtedy też Lech Wałęsa mógłby wystąpić jako stale urzędujący prezydent. To plan prof. Matczaka. Prof. Matczak pewnie nie wiedział ze to się nagrywa.

Jedzie Platforma w teren obywatele łapcie się za portfele

– Pana Arłukowicza podobno już zdjął Schetyna. To temat na osobną rozmowę. Oni z PO jadą tam w terem jak na zwiedzanie. Wyszła akcja podkreślająca, że oni nie są u siebie. Oni pojechali pośmiać się z PiS-owców. Pan Andrzej, jak się kryzys wizerunkowy rozognił, wystąpił wkolejnym filmie i powiedział, że się nie gniewa ściskając w ręku portfel. Jedzie Platforma w teren obywatele łapcie się za portfele.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ