Wrocław: Agresywny mężczyzna biegał po podwórku z nożem

pixabay

Wrocławscy policjanci podejmują dziennie około 400 interwencji. Nie ma dnia, aby funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu nie byli zmuszeni przeprowadzać czynności wobec osób niebezpiecznych i agresywnych, często z narażeniem własnego życia. „Mężczyzna biega po podwórku z nożem” – tak brzmiało zgłoszenie policyjnej interwencji, na którą pojechali policjanci wrocławskiej prewencji.

Świadkowie obecni na podwórku wskazali policjantom klatkę schodową, do której uciekł agresywny mężczyzna. Miał wymachiwać nożem i być bardzo pobudzony. Funkcjonariusze ustalili mieszkanie, w którym mógł się on ukryć. Gdy zapukali do lokalu, drzwi otworzyła wystraszona kobieta. Jak się okazało, była to matka sprawcy, która poinformowała, że od kilku dni jej syn zachowuje się bardzo agresywnie. Groził jej, zdemolował mieszkanie, zniszczył drzwi, meble oraz wyrzucał sprzęt przez okno. Kobieta czuła się zagrożona.

Policjanci zatrzymali agresywnego 33-latka. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Trafił prosto na Komisariat Policji Wrocław Grabiszynek, a następnie do policyjnego aresztu. Mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć za zniszczenie cudzej rzeczy, a także za stosowanie gróźb karalnych. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ