Tragedia na drodze. Nie żyje 35-letnia motorowerzystka

Tarnogórscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Opatowickiej z ulicą Obwodnica w Tarnowskich Górach. Jadąca skuterem 35-latka, zderzyła się z samochodem ciężarowym, którego kierowca prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pomimo szybkiej reakcji świadków i reanimacji kobiety, mieszkanka powiatu tarnogórskiego zmarła.

ogórskiego nie udało się uratować. Zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości 32-letniego kierowcy ciężarówki. Mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały około czterech godzin. Miejsce wypadku zabezpieczali tarnogórscy policjanci, którzy wyznaczyli objazdy. Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia, wyjaśniać będzie miejscowa prokuratura we współpracy z tarnogórską jednostką policji.

Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy. Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Dlatego apelujemy o rozwagę przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, uważajmy i nie powodujmy sytuacji niebezpiecznych, które mogą być tragiczne w skutkach.

Źródło: slaska.policja.gov.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ