Trwa czwarta doba poszukiwań 5-letniego Dawida. Jeśli coś wiesz, przekaż informacje policji

Poszukiwania 5-letniego Dawida trwają już ponad 80 godzin. W niedzielę od rana policjanci przy wsparciu straży pożarnej i żołnierzy WOT przeszukują okolicę węzła Konotopa w kierunku autostrady A2.

Poszukiwania chłopca rozpoczęły się w środę o północy. Wtedy rodzina zgłosiła utratę kontaktu z nim i jego ojcem.

5-letni Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego w środę około godz. 17. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Od rana w niedzielę służby kontynuują poszukiwania w wyselekcjonowanych przez funkcjonariuszy punktach. Podobnie jak wcześniej, przeszukiwany będzie m.in. teren od miejsca w dzielnicy Łąki w Grodzisku, gdzie odnaleziono samochód ojca Dawida, do autostrady A2.

Zgodnie ze stanem na sobotnie popołudnie służby sprawdziły ponad dwa tysiące hektarów. W działaniach brało udział już ponad tysiąc osób. Funkcjonariuszom pomagają specjalnie wyszkolone psy tropiące. Służby wykorzystują również drony i śmigłowce.

Policjanci sprawdzają teren metr po metrze tak, aby nie pominąć żadnego istotnego śladu. Korzystają w tym celu również z GPS-ów.

Policja podkreśla, że informacje, które do nich docierają, potwierdzają wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy, i cały czas zachęca, aby przekazywać nowe. Pomóc może także przejrzenie nagrań z kamer samochodowych i monitoringu ze środy, właśnie pod kątem przejazdu ojca 5-letniego chłopca.

 

Informacje dotyczące zaginięcia chłopca są aktualizowane pod dokładnym adresem internetowym: http://policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/50607,Poszukujemy-5-letniego-Dawida-Zukowskiego.html.

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Źródło: IAR, policja/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ