Arłukowicz WINNY!

Sąd Lekarski Wojskowej Izby Lekarskiej wydał komunikat o uznaniu byłego ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza za winnego naruszenia kodeksu etyki lekarskiej.

Sąd Lekarski Wojskowej Izby Lekarskiej potwierdził winę Bartosza Arłukowicza – podano w oświadczeniu opublikowanym przez Ogólnopolski Związek Zawowody Lekarzy.

Byłemu ministrowi zdrowia w rządzie PO-PSL stawiano zarzut naruszenia godności wykonywanego zawodu lekarza oraz publiczną dyskredytację pracowników polskiej służby zdrowia.

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Lekarskiego Wojskowej Izby Lekarskiej, polityk został winny zarzucanych mu czynów. Były szef resortu został ukarany upomnieniem.

Bartosz Arłukowicz pełnił funkcję mnistra zdrowia w latach 2011-2015 w rządach PO-PSL. Obecnie jest europosłem.

 

 

Poniżej załączamy treść komunikatu o orzeczeniu Sądu Lekarskiego Wojskowej Izby Lekarskiej.

 

Zarząd Krajowy OZZL informuje, że otrzymał zawiadomienie, iż Sąd Lekarski Wojskowej Izby Lekarskiej rozpatrzył wniosek m. innymi Zarządu Krajowego OZZL (wnioskowali także indywidualni lekarze) o ukaranie byłego ministra zdrowia LEKARZA Bartosza A. za to, że:

1 – wypowiadając się publicznie w mediach w dniach 5 i 6 stycznia 2015 roku nie dochował należytej staranności w formułowaniu opinii o działalności zawodowej grupy lekarzy rodzinnych w Polsce, publicznie ich dyskredytując, czym naruszył art. 1 ust. 3 Kodeksu Etyki Lekarskiej, co stanowi przewinienie zawodowe określone w art. 53 ustawy o izbach lekarskich,

2 – w tym samym miejscu i czasie wypowiadając się publicznie w mediach naruszył godność zawodu lekarza poprzez przedstawienie negatywnego wizerunku lekarzy podważające zaufanie do tego zawodu, czym naruszył art.1 ust.3 Kodeksu Etyki Lekarskiej, co stanowi przewinienie zawodowe określone w art. 53 ustawy o izbach lekarskich,    

Sąd Lekarski Wojskowej Izby Lekarskiej w swoim orzeczeniu z dnia 31 maja 2019 roku uznał byłego ministra zdrowia lekarza Bartosza A. za WINNEGOzarzucanych mu w powyższych punktach czynów i orzekł za to karę upomnienia.

Orzeczenie nie jest prawomocne. Od orzeczenia przysługuje stronom odwołanie do Naczelnego Sądu Lekarskiego w terminie 14 dni od doręczenia orzeczenia.

 

Zarząd Krajowy OZZL

Krzysztof Bukiel – przewodniczący Zarządu

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ