Jechał drogą ekspresową lewym pasem z prędkością 60 km/h, był nietrzeźwy – został zatrzymany przez policjantów

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego, który jechał drogą ekspresową, mając w swoim organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy poruszając się cały czas lewym pasem ruchu z prędkością 60 km/h. Jak się okazało kierowca wybrał się na przejażdżkę swoim nowym samochodem, którym chciał się po porostu pochwalić.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej komendy patrolując drogę S-3 w pewnym momencie zauważyli dziwnie poruszającego się kierowcę samochodu osobowego marki Renault. Styl jazdy mężczyzny wzbudził podejrzenia policjantów, gdyż przez dłuższy czas poruszał się on lewym pasem drogi szybkiego ruchu z prędkością około 60 km/h.  Nie zjechał na prawy pas ruchu nawet, gdy za nim pojawił się oznakowany radiowóz.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 69-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało blisko 0,7 promila.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Swoje zachowanie tłumaczył on tym, iż wybrał się tylko na krótką przejażdżkę nowym samochodem, którym chciał się pochwalić.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ