Chcesz pojechać bezpiecznie na wakacje – zgłoś kontrolę autokaru przed wyjazdem

Aktron, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Jednym z priorytetów wrocławskich policjantów, jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji, w tym także podczas podróży. Ważnym elementem działań funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa, są m.in. akcje prewencyjno-kontrolne na drogach oraz kontrole autokarów przewożących mieszkańców Wrocławia na wypoczynek. W ich czasie, funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdów. Zapraszamy do punktu, który funkcjonuje przy ul. Ślężnej we Wrocławiu. Policjanci kontrolują autobusy na parkingu tuż przy Wzgórzu Andersa lub we wskazanym miejscu wyjazdu, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, jak co roku, uruchomili wakacyjny punkt kontroli autobusów.

Posterunek kontrolny funkcjonuje już od 27 maja br. Policjanci siedem dni w tygodniu, w godzinach 6:00 do 9: 00, kontrolują autobusy przy ul. Ślężnej we Wrocławiu, na parkingu tuż przy Wzgórzu Andersa.

Możliwe są także kontrole poza wyznaczonymi godzinami, bezpośrednio w miejscu odjazdu. Wtedy funkcjonariusze proszą o zgłoszenie telefoniczne z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Koordynator służby ruchu drogowego, czeka na zgłoszenia pod numerem telefonu 71 340 36 20.

Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, ich uprawnienia, a także stan techniczny autobusu i jego wyposażenie. Doświadczenie z lat ubiegłych pokazują, że policjanci w trakcie sprawdzeń, stwierdzają pewne nieprawidłowości. Zdarzają się drobne usterki związane z awarią oświetlenia i te poważniejsze dotyczące wycieków płynów eksploatacyjnych, mogące powodować niesprawność np. układu hamulcowego.

Oprócz sprawdzeń realizowanych na telefon lub w trybie interwencyjnym, czy w policyjnym punkcie przy Wzgórzu Andersa, kontroli można oczywiście spodziewać również na trasie.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznego wypoczynku i szerokiej drogi!
asp. szt. Łukasz Dutkowiak

PODZIEL SIĘ