Europoseł Beata Kempa: trzeba kierować wysiłki na nasze rozmowy i budowanie prestiżu Polski

fot. youtube

Myślę, że trzeba kierować wysiłki na nasze rozmowy i budowanie prestiżu Polski poprzez – tutaj – bardzo konkretną działalność. Ja taką działalnością zaczęłam się zajmować. Spotykamy się już z chrześcijanami, nawiązujemy kontakty – zaznaczyła europoseł Beata Kempa w sobotnim wydaniu programu „Z Parlamentu Europejskiego” na antenie Telewizji Trwam.

Ursula von der Leyen została przewodniczącą Komisji Europejskiej. Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Kempa zaznaczyła, że w wielu kwestiach nie zgadza się z poglądami nowej szefowej KE, natomiast cieszy się, że stanowiska tego nie objął Frans Timmermans.

 – Ja dość krytycznie ustosunkowałam się na łamach „Naszego Dziennika” do jej wypowiedzi, zarówno przed Komisją, jak i potem w Parlamencie, kiedy była jeszcze bardziej ofensywna w pewnych kwestiach, z którymi ja się nie zgadzam. (…) Gdyby Frans Timmermans został szefem Komisji Europejskiej, myślę, że mielibyśmy bardzo wiele ataków na Polskę – nieuzasadnionych zresztą – podkreśliła Beata Kempa.

Europoseł wyraziła nadzieję na dialog z szefową Komisji Europejskiej na temat praworządności w Polsce.

– Mam nadzieję, że pani Ursula von der Leyen będzie otwarta na argumenty polskie i na to, co u nas dzieje się z wymiarem sprawiedliwości. Do tej pory był zupełny mur. Wydawało się panu Timmermansowi i wielu innym, że my burzymy coś, co jest powszechnie przyjęte w wielu krajach Unii Europejskiej. U nas jeszcze nie było przyjęte, dlatego że my od 1989 roku nie mieliśmy reformy wymiaru sprawiedliwości. My zatrzymaliśmy się na pewnym etapie, który dotyczył głębokiej komuny – mówiła.

Zdaniem Beaty Kempy, aby budować prestiż Polski w Unii Europejskiej, konieczna jest konkretna działalność promująca chrześcijańskie wartości.

– Myślę, że trzeba kierować wysiłki na nasze rozmowy i budowanie prestiżu Polski poprzez – tutaj – bardzo konkretną działalność. Ja taką działalnością zaczęłam się zajmować. Spotykamy się już z chrześcijanami, nawiązujemy kontakty. Jesteśmy już umówieni w Brukseli na kolejne coraz szersze spotkania – zaznaczyła europoseł.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ