Rośnie zainteresowanie lotami z Portu Lotniczego we Wrocławiu

Foto: mat prasowy

Polacy coraz częściej wybierają podróż samolotem nie tylko do Europy, ale w różne zakątki na całym świecie. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. Port Lotniczy we Wrocławiu.

Porty lotnicze to miejsca, gdzie sezon wakacyjny trwa więcej niż dwa miesiące.

– W ostatnich dwóch latach, mogę powiedzieć, że trwa praktycznie cały rok, ze względu na fajną ofertę lotów – mówił Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Polacy coraz częściej wybierają wypoczynek poza sezonem. Powodem są dobre oferty podróży w ciągu roku i spokój, którego latem często brakuje.

– Nie wszyscy koniecznie chcą podróżować na wakacje w lipcu czy sierpniu, kiedy wszystkie kurorty są zatłoczone – dodał Dariusz Kuś.  

Taka sytuacja powoduje, że zanika dysproporcja między lotami sezonowymi, a tymi poza sezonem.

– Pięć, siedem lat temu struktura ruchu pomiędzy najsłabszym miesiącem w roku, jakim jest luty (też ze względu na mniejszą liczbę dni w miesiącu), a najlepszym, którym raz jest lipiec, raz sierpień, to była przepaść mniej więcej dwa razy. Tzn. w lipcu i sierpniu mieliśmy miesięczny ruch dwa razy większy- zaznaczył Dariusz Kuś.

Teraz jest to różnica ok. 50 proc. W pierwszym półroczu tego roku z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 1,5 mln pasażerów. To prawie 10 proc. więcej niż w tym samym okresie 2018 roku. Większość, bo prawie 1 mln pasażerów, wybiera tanie linie lotnicze.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ