Czy warto zapłacić za zastrzeżenie znaku towarowego?

Coraz więcej firm zastanawia się nad zastrzeżeniem znaku towarowego. Chociaż korzyści związane z zadbaniem o własny znak są ogromne, to jednocześnie nie powinieneś zbyt pochopnie podejmować takich decyzji.

  1. Bezpłatna pomoc przy rejestracji znaku towarowego
  2. Jak znaleźć dobrego rzecznika patentowego?

Warto zacząć od tego, aby rzecznik patentowy wypowiedział się w twojej sprawie, szczególnie że nie narazi cię to na żadne koszty.

Bezpłatna pomoc przy rejestracji znaku towarowego

Jeżeli zastanawiasz się czy wybrany przez ciebie znak towarowy można zastrzec lub jak wyglądają wzory patentowe, to prawdopodobnie myślisz o tym, aby od razu zabrać się za wszystkie związane z tym formalności. Takie pochopne działania nie mają jednak większego sensu, bo Urząd Patentowy może odrzucić Twój wniosek z powodu złego przygotowania, a dodatkowo wybierając niesprawdzonych doradców możesz narazić się na wysokie koszty. Nieuczciwe firmy coraz częściej starają się zarobić na przedsiębiorcach. W związku z tym namawiają ich na działania, dzięki którym według ich obietnic zwiększy się ochrona marki firmy, a tak naprawdę poniesie ona tylko niepotrzebne koszty.

Na szczęście konsultacja Twojej sprawy ze specjalistą pracującym jako rzecznik patentowy Wrocław może się odbyć drogą telefoniczną i nie będzie stanowiła obciążenia dla Twojego budżetu ani też nie zabierze ci wiele czasu. Możesz po prostu zamówić rozmowę, podczas której ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania i doradzi, czy zastrzeżenie znaku towarowego w Twoim przypadku ma sens. Jeżeli natomiast preferujesz bezpośredni kontakt, to możesz również samodzielnie skontaktować się z firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie, która oferuje klientom najlepszą pomoc prawną w zakresie takich działań jak ochrona wynalazków i innowacji, zastrzeganie marki Wrocław oraz ochrona znaków towarowych (logotypów). Firma zatrudnia ośmiu prawników, z których każdy specjalizuje się w innych zagadnieniach. Dzięki temu niezależnie od tego, z jaką sprawą się zgłosisz, zawsze otrzymasz fachową pomoc.

Jak znaleźć dobrego rzecznika patentowego?

Skoro już wiesz, że ochrona prawna znaku towarowego wcale nie musi się wiązać z wysokimi kosztami, powinieneś jeszcze sprawdzić, która firma oferująca takie usługi będzie najlepsza. Szkoda Twojego czasu i pieniędzy na szukanie porad u ekspertów, którzy nie do końca znają się na swojej pracy. Zamiast tego wybierz rzetelną kancelarię prawną, która działa w branży już od 2013 roku. W tym czasie zdobyła ponad tysiąc zadowolonych klientów, z których wielu zgłaszało się z takimi sprawami jak zastrzeganie marki lub coraz popularniejsza ostatnimi laty rejestracja marki.

 

PODZIEL SIĘ