Opaski sportowe nie tylko dla sportowców – Mi Band 4 od Xiaomi

artykuł sponsorowany

Moda na bycie fit to nie tylko stosowanie diety i ćwiczeń, ale również ogromne zainteresowanie gadżetami, które mają dostarczać informacji o stanie zdrowia i postępach w treningach. Po szeregu aplikacji do mierzenia kroków i długości przebytego dystansu podczas joggingu przyszedł czas na opaski sportowe – funkcjonalne gadżety, które pomagają kontrolować codzienną aktywność, nawet w trakcie snu.

1.Opaska sportowa Mi Band 4 od Xiaomi – nowość na polskim rynku

2. Opaski sportowe nie tylko dla sportowców

Opaski sportowe szturmem podbiły rynek gadżetów fitness już kilka lat temu. Ich funkcjonalność i niska cena sprawiają, że są dużą konkurencją dla smartwatchy. Choć te drugie wydają się być bardziej zaawansowane, to przegrywają z opaskami sportowymi chociażby pod względem częstotliwości ładowania baterii – opaskę ładuje się znacznie rzadziej niż smartwatcha.

Opaska sportowa Mi Band 4 od Xiaomi – nowość na polskim rynku

Przez wiele lat chińskie gadżety były kojarzone głównie z tandetnymi urządzeniami, które szybko się psuły i miały niską jakość wykonania. Marka Xiaomi łamie ten stereotyp. Na polskim rynku odniosła sukces, oferując smartfony, opaski sportowe i inne sprzęty w niskiej cenie, gwarantując przy tym dobrą jakość i funkcjonalność. Najnowszym przykładem jest opaska sportowa Mi Band 4. Następczyni kultowej Mi Band 3, która przez kilka miesięcy zdobyła miliony fanów w całej Polsce, cechuje się eleganckim wyglądem i precyzyjnym wykonaniem. Zainteresowanie budzi kolorowy wyświetlacz AMOLED, większa przekątna ekranu i lepsza rozdzielczość. To gadżet idealny dla miłośników sportów wodnych – opaska sportowa Mi Band 4 od Xiaomi jest wodoodporna!

Opaski sportowe nie tylko dla sportowców

Mitem jest, że opaski sportowe przeznaczone są tylko dla sportowców.To dobra inwestycja również dla amatorów ruchu i aktywności fizycznej, chcących monitorować swoje postępy, a także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają treningi. Opaski sportowe zostały wyposażone w krokomierz, pomiar dystansu i spalanych kalorii, a także monitor snu i zegarek. Bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają na ich sparowanie ze smartfonem, dzięki czemu przez opaskę można kontrolować media społecznościowe, odbierać powiadomienia o połączeniu lub wiadomości SMS. Dla bardziej wymagających użytkowników, dostępne są również opaski z opcją pomiaru tętna i funkcją GPS. Niektóre z nich, jak np. Xiaomi Mi Band 4, dzięki opcji NFC, pełnią funkcję karty płatniczej. Z funkcjonalności opaski może więc korzystać każdy – to opcja mniej zaawansowana niż smartwatch, ale równie atrakcyjna, szczególnie pod względem cenowym.

PODZIEL SIĘ