Elżbieta Witek została wybrana na stanowisko Marszałka Sejmu RP

fot: youtube

Elżbieta Witek została wybrana na stanowisko Marszałka Sejmu RP

Dotychczasowa szefowa MSWiA została wybrana na nową marszałek Sejmu.

Bogate doświadczenie zawodowe i parlamentarne oraz wybitne zdolności organizacyjne dowodzą, że Elżbieta Witek jest dobrym kandydatem na funkcję marszałka Sejmu

– mówiła podczas debaty nad wyborem nowego marszałka Sejmu Lidia Burzyńska, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Od 2005 roku Elżbieta Witek zasiada w Sejmie z ramienia PiS (startowała z okręgu legnickiego). Jest zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. W przeszłości sprawowała funkcję przewodniczącej Komisji Etyki Poselskiej. W listopadzie 2015 została ministrem w rządzie Beaty Szydło. Pełniła funkcje szefa gabinetu politycznego premiera (2015-2017) i rzecznika prasowego Rady Ministrów (2015-16).

Elżbieta Witek skończyła studia historyczne na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Potem pracowała jako nauczycielka, była dyrektorką szkoły podstawowej i zespołu szkół ogólnokształcących w Jaworze w woj. dolnośląskim (do 2006 roku). Od 1980 r. działała w Solidarności, a po delegalizacji związku – w podziemiu, za co w stanie wojennym została aresztowana na trzy miesiące i zwolniona z pracy – wynika z informacji na stronie internetowej posłanki.

Po 1989 r. znów działała w Solidarności. Skończyła studia podyplomowe z zakresu wiedzy o UE. Przez dwie kadencje pełniła funkcję przewodniczącej i wiceprzewodniczącej oraz obrońcy z wyboru w Komisji Dyscyplinarnej dla nauczycieli przy wojewodzie dolnośląskim. Cztery lata była ławnikiem w Sądzie Pracy.

Jest rodowitą jaworzanką, mężatką, ma dwie, dorosłe już, córki: Martę i Gabrielę.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ