Poseł Świat o Koalicji Polskiej: schabowy w rosole, tramwaj na pedały, piłka nożno-ręczna…

Kukiz dzielnie bronił się przed partiokracją, w końcu uległ Koalicji Polskiej. Kosiniak-Kamysz nareszcie zdobył podpis, który rzeczywiście uwierzytelnia powołaną tuż po majowych wyborach koalicję. Trójniak się przyda.

Gdyby wyborcy nie pogonili na zieloną trawkę ludowców, którzy porzucili wartości konserwatywne i zamienili je na wolność, miłość i równość, dzisiaj staliby dalej z lewakami pod kolorową flagą. A Kukiz, nie miałby żadnej możliwości włączenia się w kampanię wyborczą z partią, o której tak niedawno mówił: “PSL to zorganizowana grupa przestępcza”.

Panowie przedstawili trzy pakiety: obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny, “by nikt 13 października nie musiał już wybierać mniejszego zła”. Trójniak Koalicji Polskiej, jeśli spodoba się wyborcom “oznacza przewrócenie obecnego systemu”, zapewnia Kukiz. Poza tym koalicjanci mają nadzieję, “wspólnie doprowadzić do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem (…) gdzie wszystkie światopoglądy są zepchnięte na trzeci plan, a liczy się przede wszystkim przyzwoitość”. Co prawda powiedział to Kosiniak-Kamysz ale Kukiz nie protestował.

Czy w tej chwili marginalizowanie przez Koalicję Polską światopoglądu nie jest niebezpieczne? Już raz ludowcy otworzyli homoseksualne drzwi a teraz mówią, że łączy ich anty POPIS. Zatem, jeśli osiągną próg wyborczy, i tak połączą się z lewakami. Już myślą o wspólnym klubie w Sejmie.

O nowym politycznym duecie mówi się od kilkunastu godzin raczej niepochlebnie. Swoją drogą podczas ogłaszania porozumienia zadowoleni byli wszyscy, tylko nie Paweł Kukiz. Czy miał świadomość, że z jego ugrupowania będą odchodzić kolejni posłowie? Teraz można być pod skrzydłami PSL, bo partia przestała być “zorganizowaną grupą przestępczą”, tak pośle Kukiz?

Koalicja Polska nie jest wiarygodna i poseł Jacek Świat tłumaczy dlaczego.

Koalicja Kukiza z PSL to kuriozum, nawet jak na polskie standardy.

Szermierze antysystemu do spółki z samą esencją systemu. Schabowy w rosole, tramwaj na pedały, piłka nożno-ręczna, koalicja Brauna z Biedroniem…

A równie odkrywcze są pomysły polityczne Koalicji Polskiej. Choćby JOW-y. Pomijając, że to pomysł niekonstytucyjny, ich wprowadzenie na zawsze zmiotłoby PSL i Kukiza z powierzchni Ziemi. Albo pomysł odwoływania posłów w trakcie kadencji. Znów pomijając niekonstytucyjność takiego rozwiązania. Oznaczałoby to, że wyborcy partii większościowej, choćby PiS-u, mogliby się skrzyknąć i odwołać posłów opozycji, na przykład Kukizowców.

PSL zapewne odda Kukizowi kilkanaście “jedynek”, w okręgach, gdzie i tak nie istnieje od dawna. I nawet, jeśli kilku nominatów wejdzie do sejmu, to będą mogli sobie założyć kółko zainteresowań. I tyle zostanie z poważnej polityki.

Mam nadzieję, że wyborcy odpowiednio potraktują wiarygodność tego nowego tworu politycznego.

 

PODZIEL SIĘ