Marsz Życia Polaków i Polonii w 78. rocznicę śmierci św. o. Maksymiliana Kolbego [relacja]

Ponad trzy tysiące biało- czerwonych koszulek otrzymali uczestnicy patriotycznego wydarzenia pn. Marsz Życia Polaków i Polonii. Marsz zorganizował red. Witold Gadowski w 78. rocznicę męczeńskiej śmierci Maksymiliana Kolbego w Auschwitz.

Polacy z kraju i zagranicy, w białych i czerwonych koszulkach z wizerunkiem Świętego, szli do niemieckiego obozu koncentracyjnego na Mszę świętą, którą sprawował i wygłosił homilię abp Marek Jędraszewski.

Pomysłodawca Marszu Życia Polaków i Polonii, tuż przed wyruszeniem powiedział, że będziemy się modlić za wszystkie ofiary zbrodni niemieckich. Za wszystkich, którzy zostali bestialsko zamordowani na terenie obozów w Auschwitz i w Birkenau.

Po uroczystościach religijnych uczestnicy przeszli do ogrodów salezjańskich i tam

odbyły się koncerty. Wystąpili: Halina Frąckowiak, Wojciech Popkiewicz i Natalia Niemen.

Pierwszy dzień zakończy czuwanie modlitewne.

Jutro, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny już o 6 rano odbędzie się Msza św., a później uroczysty pochód do Muzeum Auschwitz.

Uważam świętego Maksymiliana Kolbego za największego bohatera II Wojny Światowej i dlatego postanowiłem przypomnieć, że ten wielki Polak i święty Kościoła Katolickiego nigdy nie zostanie przez nas zapomniany i zawsze będzie dla nas wzorem do naśladowania, powiedział red. Witold Gadowski, organizator Marszu Polaków i Polonii do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

 

 

 

PODZIEL SIĘ