Żona Ryszarda Kalisza z aktem oskarżenia. Grozi jej do 5 lat

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec Dominiki K., żony Ryszarda Kalisza – podały media za Prokuraturą Okręgową w Warszawie. K. jest oskarżona o prowadzenie samochodu po pijanemu i narażenie syna na niebezpieczeństwo. Grozi jej za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dominika K. prowadziła samochód na terenie stacji benzynowej w stanie nietrzeźwości.

Wykonane na miejscu zdarzenia badanie, wykazało… 2,5 promila alkoholu we krwi kobiety.

– W toku postępowania ustalono, że Dominika K. odebrała syna z przedszkola, a następnie pojechała wraz z dzieckiem na stację benzynową, aby skorzystać z myjni. Pracownicy stacji zgłosili Policji, że Dominika K. może znajdować się w stanie nietrzeźwości – przekazała warszawska prokuratura okręgowa.

Podczas pierwszego przesłuchania Dominika K. przyznała się do winy i złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, jednak po ogłoszeniu zarzutów K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i zaprzeczyła, że znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Ostatecznie K. została oskarżona o prowadzenie w dniu 15 lutego 2019 r. na terenie stacji benzynowej w Warszawie samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego syna.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ