8.5 C
Wrocław
Zoll bryluje u Olejnik. Chce odsuwać PiS od władzy i straszy: „To...

Zoll bryluje u Olejnik. Chce odsuwać PiS od władzy i straszy: „To się skończy tragedią”

zoll.jpg
Dwaj profesorowie – Andrzej Zoll i Marcin Matczak pojawili się w programie Moniki Olejnik i niemalże z marszu przeszli do ataku na PiS i jeden przez drugiego prześcigali się w krytykowaniu rządu Mateusza Morawieckiego. Zaczęło się co prawda od komentowania bieżących wydarzeń dotyczących Łukasza Piebiaka, wystarczyła jednak zaledwie chwila, żeby Zoll sformułował apel o „odsunięcie od władzy tych, którzy teraz rządzą”.

W związku ze złożoną przez wiceministra sprawiedliwości rezygnacją z zajmowanego stanowiska, premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że przyjmuje dymisję Łukasza Piebiaka.

„Ze względu na pewne okoliczności, które wystąpiły taka decyzja ze strony pana ministra Piebiaka została podjęta i ja tę dymisję przyjmę”.
– zapewnił premier.

W poniedziałek Onet.pl opisał kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceminister Piebiak zawarł z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, materiałów, które miały służyć kompromitowaniu sędziów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra Piebiaka.  Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział pozew przeciwko Onetowi i wyjaśnieni całej sprawy na drodze sądowej.

Tymczasem odnosząc się do publikacji portalu Onet.pl rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości stanowczo zdementował doniesienia o rzekomym zatrudnieniu w resorcie i współpracy z ministerstwem hejterki.

Nie przeszkodziło to prof. Andrzejowi Zollowi i prof. Marcinowi Matczakowi wytoczyć przeciwko rządowi najcięższe działa. W pewnym momencie były Rzecznik Praw Obywatelskich i prezes Trybunału Konstytucyjnego wezwał do konieczności odsunięcia od władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Trzeba wygrać wybory i odsunąć od władzy tych, którzy teraz rządzą, bo to się skończy tragedią.
– mówił prof. Andrzej Zoll w „Kropce nad i”.

Z kolei prof. Marcin Matczak postanowił podzielić się z Moniką Olejnik oraz widzami TVN24 swoją teorią w sprawie Piebiaka.

Jest mało prawdopodobne, że ta sprawa jest wyłącznie aktywnością tylko tej pani i wiceministra […] Kto ma nadzorować to śledztwo? Prokurator generalny, który też jest wymieniony w rozmowie?
– mówił Matczak.

Wtórował mu Andrzej Zoll.

Ziobro nie widzi potrzeby podania się do do dymisji, ale tę potrzebę powinien widzieć premier
– przekonywał były Rzecznik Praw Obywatelskich.

Z kolei Matczak poszedł jeszcze dalej.

W Polsce prawo nie obowiązuje, to nie ma znaczenia, że prezydent i prezes Kaczyński są doktorami prawa. Ci ludzie stawiają się ponad prawem.
– grzmiał w programie Moniki Olejnik.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ